• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Stratēģi: Akciju kritums nebeigsies pirms FRS iejaukšanās

  Foto: Reuters/Scanpix

  Kritums Amerikas Savienoto Valstu (ASV) akciju tirgos turpināsies līdz brīdim, kad Federālā rezervju sistēma (FRS) mainīs savu monetāro politiku, sacīja Goldman Sachs un Bank of America stratēģi, norāda Bloomberg.

  "Federālās rezerves nav sniegušas palīdzību riska aktīviem, un šķiet, ka tie ir tālu no iejaukšanās," sacīja Bank of America stratēģi Bendžamina Boulera (Benjamin Bowler) vadībā. Viņš piebilda, ka starpības obligācijām ar dažādu riska un likviditātes pakāpi S&P 500 fjūčeriem ir sasniegušas līmeni, kurā FRS ir iejaukusies iepriekš.
  Goldman Sachs stratēģe Vikija Čanga (Vickie Chiang) apgalvoja, ka kritums akciju tirgos beigsies, ja FRS pārtrauks stingrāku monetāro politiku. Tomēr tas var nenotikt, kamēr nav skaidri zināms lejupslīdes sākums.
  "Tirgiem, iespējams, būs jāzina, ka FRS ir darījusi pietiekami daudz un par to ir devusi signālu," sacīja Čanga. "Monetārās politikas stingrība vēsturiski ir pabeigta trīs mēnešus pirms akciju tirgu zemākā punkta. Monetārās politikas mīkstināšana ir sākusies divus mēnešus pēc akciju maksimālā lejupslīdes punkta."
  ASV akciju tirgi šogad ir piedzīvojuši strauju kritumu, jo investori baidās, ka FRS monetārās politikas stingrība novedīs pie recesijas. S&P 500 indekss piektdien gandrīz sasniedza lāču tirgu (vismaz 20% kritums no iepriekšējās virsotnes). Nasdaq indekss, kas apvieno tehnoloģiju sektoru, 2022. gadā ir samazinājies par 25%.
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.