• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Lāči var būt vareni un mežu pārvaldīt ilgi

  "Lācis pret bulli" pie Frankfurtes biržas.Foto: Scanpix

  Pasaules lielākajos akciju tirgos šis gads ir bijis izaicinošs. Globālo akciju flagmaņa – Amerikas Savienoto valstu (ASV) ļoti likvīdā tirgus – cenu izmaiņu raksturojošā Standard & Poor's 500 indeksa vērtības kritums kopš savas gadu mijas augstienes pietuvojies 20%. Vismaz pagājušās nedēļas beigās gan vēl nevarēja teikt, ka oficiāli ir iestājies tā saucamais lāču tirgus, par ko parasti tiek saukta kopējā tirgus cenu raksturojošā indikatora vērtības samazināšanās vismaz par šiem jau minētajiem 20%. Tiesa gan, kaut kā nepamet sajūta, ka šoreiz šīs formālās tirgus stadijas sasniegšana būs neizbēgama. Daudz straujāk pēdējā laikā jau gāzusies daudzu tehnoloģiju uzņēmumu akciju vērtība.

  Akciju cenām planējot zemāk, finanšu pasaules ziņu telpā gan ir visai daudz un dažādas runas par atlaižu meklēšanu. Un kā nu ne – kopš iepriekšējās finanšu krīzes faktiski jebkura ASV akciju cenu atkāpšanās sasniegusi izcilu iespēju šādus vērtspapīrus uzpirkt lētāk. Tāpat faktiski finanšu teorijā jau iesakņojies tā pati slavenā investora Vorena Bafeta (Warren Buffett) mācība par pirkšanu tad, kad citi ir bailīgi, un piesardzību, kad visi citi ir alkatīgi.

  Saturs ir pieejams tikai kluba biedriem.

  Lai lasītu

  undefined

   paywallSubscribe.subscribeToNewspaper
   paywallSubscribe.dataProcessing
   Dalīties ar rakstu:

  Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

  FinansuSignet
  Investore Andris
  MintosNasdaqEstateguru
  Investoru Kluba partneri
  Birža
  • Rīgas birža
  • Tallinas birža
  • Viļņas birža
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus

  Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.