Sagaidāms, ka stingrākas centrālās bankas politikas ietekmē, baiļu no recesijas un Ukrainas kara ekonomiskā satricinājuma dēļ Eiropas akcijas turēsies tuvu pašreizējam līmenim līdz pat 2022. gada beigām, liecina Reuters aptauja.
Eiropas akcijas šogad ir samazinājušās par vairāk nekā 10%, kas ir sliktākais rādītājs kopš COVID uzliesmojuma un otrais sliktākais rādītājs kopš 2008. gada.
Vide, ar kuru šodien saskaras monetārā politika, ir būtiski mainījusies kopš pandēmijas. Šajā periodā izmantotie līdzekļi bija paredzēti, lai cīnītos pret pastāvīgi zemo inflāciju, un tie vairs nav aktuāli.
Globālajiem ekonomistiem arvien vairāk runājot par iespējamo ekonomikas stagflāciju, investoriem rodas jautājums, kas tagad īsti notiek un kur investēt stagflācijā? Pirmkārt, ir jāsaprot pati stagflācija: kas tā ir, kādas briesmas tā rada, kādas iespējas tā sniedz globālajai ekonomikai? Atbild investīciju konsultāciju uzņēmuma Monsoon Capital vadītāja Eglė Džiugytė.
Strauji pieaugot inflācijai eirozonā, Eiropas Centrālā banka (ECB) jau jūlijā varētu paaugstināt procentu likmes, kas šobrīd ir vēsturiski zemā līmenī, trešdien paziņoja ECB vadītāja Kristīne Lagarda (Christine Lagarde).
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.