Strauji pieaugot inflācijai eirozonā, Eiropas Centrālā banka (ECB) jau jūlijā varētu paaugstināt procentu likmes, kas šobrīd ir vēsturiski zemā līmenī, trešdien paziņoja ECB vadītāja Kristīne Lagarda (Christine Lagarde).

- Eiropas Centrālās bankas vadītāja Kristīne Lagarda (Christine Lagarde).
- Foto: Pool/Reuters/Scanpix
Paredzams, ka ECB pabeigs obligāciju iegādi trešā ceturkšņa sākumā, viņa sacīja runā Ļubļanā. Pēc tam eirozonas centrālā banka varētu paaugstināt procentu likmes tikai dažu nedēļu laikā.
Nākamās divas ECB sanāksmes ir paredzētas 9. jūnijā un 21. jūlijā.
Eirozonas centrālo banku procentu likmju pieaugums būtu pirmais vairāk nekā desmit gadu laikā.
Šīs likmes šobrīd ir rekordzemas un noguldījumu likmes ir pat negatīvas, kas nozīmē, ka bankām ir jāmaksā par noguldījumiem eirozonas centrālajā bankā.
Aprīlī gada inflācija eirozonā sasniedza rekordaugstu līmeni – 7.5%, kas krietni pārsniedz ECB noteikto 2% mērķi.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Eiropas Centrālās bankas (ECB) valdes loceklis Fabio Panetta teicis, ka Eirozonas ekonomiskā paplašināšanās šobrīd ir gandrīz apstājusies un turpina saskarties ar augstākām izmaksām laikā, kad ECB un dalībvalstis cenšas ierobežot rekordlielo inflāciju.
Pieaugošais inflācijas spiediens un Covid-19 “pārkarsētais” preču un resursu pieprasījums Eiropas Centrālajai bankai (ECB) licis mainīt savu darbību kursu – stingrākas monetārās politikas virzienā. Bet vai akciju tirgus un nekustamā īpašuma sektors ir tam gatavs?
Goldman Sachs ekonomisti uzskata, ka Eiropas Centrālā banka (ECB) jūlijā paaugstinās procentu likmes par 25 bāzes punktiem.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.