Pieaugošu procentu likmju laikā aizvien vairāk cilvēku sāk apsvērt domu atmaksāt ātrāk hipotekāro kredītu, lai mazinātu slogu nākotnē. Tas var nebūt prātīgākais lēmums no aprēķinu un teorijas skatupunkta, bet tas var būt pats prātīgākais lēmums emocionālam mieram.
Pieaugošā inflācija ir likusi arī centrālajām bankām sākt celt procentu likmes un šķiet, ka esam iegājuši tādā posmā, kurā procentu likmes varētu turpināt kāpt augstāk. Šajā rakstā necentīšos prognozēt vai minēt, cik augstu tās varētu kāpt, bet gan paskatīties, kāda ir labāka alternatīva – priekšlaicīgi dzēst hipotēku vai investēt.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Kā jau iepriekš ziņojām, Eiropas Centrālā banka (ECB) paaugstina procentu likmes, cīnoties ar inflāciju. Nesen ECB nolēma paaugstināt visas trīs galvenās procentu likmes par 50 bāzes punktiem jeb 0.5 procentpunktiem. Vai un kā tas var ietekmēt Latvijas kredītņēmējus? Šo jautājumu uzdevām trīs Latvijas banku pārstāvjiem.
Hipotekāro kredītu procentu likmes eirozonā jūnijā piedzīvoja vēl vienu augšupejošu lēcienu pēc 10 gadus ilga krituma.
Mājokļu kredītu procentu likmes šobrīd Amerikas Savienotajās valstīs (ASV) pieaug tik strauji, kā nav augušas kopš 1987. gada. To veicina inflācijas pieaugums pasaules lielākajā ekonomikā, kā arī Federālās Rezervju sistēmas paātrinātais procentu likmju kāpums.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.