• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Eirozonā pieaug mājokļu kredītu procentu likmes

  Foto: AFP/Scanpix

  Hipotekāro kredītu procentu likmes eirozonā jūnijā piedzīvoja vēl vienu augšupejošu lēcienu pēc 10 gadus ilga krituma.

  Jūnijā mājsaimniecību izmaksas mājokļa iegādei eirozonā pieauga par 16 bāzes punktiem līdz 1.94%, liecina Eiropas Centrālās bankas (ECB) publicētā statistika.
  Tagad vidējās mājokļa kredītu izmaksas ir palielinājušās par 64 bāzes punktiem salīdzinājumā ar pagājušā gada septembra zemāko līmeni – 1.3%. Kā atzīmē Financial Times, šis ir straujākais pieaugums 9 mēnešu laikā kopš 2006. gada.
  Procentu likmes mājokļa kredītiem eirozonā, %
  Foto: ECB
  Aizņēmuma izmaksas mājokļa iegādei ir pieaugušas procentu likmju efekta dēļ, norāda ECB. Eirozonas centrālā finanšu institūcija bija viena no pēdējām pasaules lielākajām centrālajām bankām, kas beidzot uzsāka cīņu pret inflāciju, pagājušajā mēnesī paaugstinot visas trīs galvenās procentu likmes par 50 bāzes punktiem.
  Sagaidāms, ka dārgāka aizņemšanās mājokļa iegādei ietekmēs aktivitāti nekustamā īpašuma tirgū.
  "Uzskatām, ka mājokļu tirgus būtiski palēnināsies sakarā ar straujo hipotekāro kredītu procentu likmju pieaugumu. Raugoties nākotnē, augstākas procentu likmes un stingrāki banku kreditēšanas nosacījumi liecina par strauju kredītu plūsmas palēnināšanos," Financial Times sacīja Oxford Economics ekonomists Olivers Rakau (Oliver Rakau).
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.