• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Dabasgāzes cena Eiropā par trešdaļu pārsniedz decembra rekordu

  Foto: Naglio Navako

  Nākamā mēneša dabasgāzes fjūčeru cena šodien pakāpusies līdz rekordaugstam līmenim - cena, kas jau pirmajā tirdzniecības stundā bija rekordaugstā līmenī, pieauga vēl par teju 40%.

  Aprīļa gāzes fjūčeru cena Nīderlandes TTF tirdzniecības punktā ICE biržā pirmdienas rītā pieauga par 37.6% līdz 265 Eur/MWh.
  Salīdzinājumam pērn gāzes cena šajā periodā bija 16.67 Eur/MWh. Arī pašreizējā cena ir par trešdaļu augstāka par decembrī sasniegto rekordu, kas bija nedaudz vairāk par 180 Eur/MWh.
  ICIS analītiķis Toms Marzeks-Mansers (Tom Marzec-Manser) tviterī sacīja, ka Krievijas gāzes plūsma uz Eiropu nesamazinās un tiek izmantota visa saskaņotā tranzīta jauda caur Ukrainu.
  "Atcerieties, Gazprom par šīm plūsmām saņem aptuveni 83 Eur/MWh, nevis indeksa cenu," viņš piebilda.
  Viņš skaidro, ka Gazprom gāze tiek piegādāta saskaņā ar ilgtermiņa līgumiem. Parasti cenas tiek indeksētas pēc vidējās gāzes darījuma cenas nākamajam mēnesim, nevis nākamajai dienai.
  Vidējā gāzes cena par piegādi februārī, martā bija aptuveni 83 Eur/MWh.
  Dabasgāzes cena
  Nākamās dienas gāzes cenu dinamika Nīderlandes TTF tirdzniecības punktā (TTF Neutral Gas Price Index) no 2021.g. jūlija, Eur/MWh.
  Foto: Powernext
  Vidējā mēneša cena (European Gas Index, EGIX), no 2016.g. janvāra, Eur/MWh.
  Foto: Powernext
  Dalīties ar rakstu:
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.