Enerģētikas krīzes padziļināšanās un dabasgāzes deficīts pirmo reizi ir padarījis Amerikas Savienotās Valstis (ASV) par pasaulē lielāko sašķidrinātās dabasgāzes eksportētāju.
ASV dabasgāzes ražotāji pēdējo mēnešu laikā ir bijuši vieni no lielākajiem ieguvējiem Eiropas enerģētikas krīzē. Krievijas dabasgāzes piegādes problēmas un politiskā spriedze Ukrainā ir paaugstinājusi dabasgāzes cenu, jo pieprasījums joprojām ir augsts, taču arvien mazāk dabasgāzes nonāk Eiropā no tās austrumu kaimiņvalstīm. Elektrības cenu kāpums ir nodarījis kaitējumu daudziem Eiropas uzņēmumiem un novedis pie vairāku Apvienotās Karalistes enerģētikas uzņēmumu bankrotēšanas, laikrakstam Jornal sacīja Volstrīta.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Eiropas dabasgāzes cena pieaugusi līdz jaunam rekordaugstam līmenim. Turklāt, lai arī iepriekš tika prognozēts cenu kritums martā, gāzes nākotnes piegāžu līgumu cenu izmaiņas liecina, ka gāzes cena var saglabāties augsta.
Gāzes fjūčeru cenas Amsterdamā piecu dienu laikā ir samazinājušās par 45%, Eiropas tirgū ienākot pirmajām gāzes piegādēm no Ziemeļamerikas.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.