Eiropas finanšu regulatora ESMA viceprezidents Ēriks Tedins (Eric Thedeen) laikrakstam Financial Times sacīja, ka regulatoriem ir jāvirza kriptovalūtu tirgus uz efektīvākām ieguves metodēm.
Pēc Tedina domām, Eiropas regulatoriem būtu jāapsver energoietilpīgākās darba apliecinājuma metodes aizliegšana kriptovalūtu ieguvei un kriptovalūtu pārvietošana uz mazāk energoietilpīgu likmju apliecinājuma metodi.
Lielāko kriptovalūtu cenas ir nokritušās līdz zemākajam līmenim kopš oktobra sākuma. Iemesls ir Federālo rezervju sistēmas sēdes protokols, kas liecina, ka monetārās politikas tonis kļuvis stingrāks, vēsta Reuters.
2021. gads bija kriptovalūtu popularitātes sprādziens. Gada laikā bitkoins sasniedzis jaunu augstāko līmeni, ASV Vērtspapīru un biržu komisija ir atļāvusi biržā tirgotu Bitcoin fondu, un Salvadora ir ieviesusi BTC kā likumīgu maksāšanas līdzekli. Arī Solana blokķēdes sistēma ir piedzīvojusi līdzīgu iespaidīgu attīstību gan no novatoru, gan investoru puses.
2021. gads bijis pats veiksmīgākais Bitcoin un visā kriptovalūtu un blokķēžu tirgū. Bank of America (BofA) analītiķi lēš, ka šis tirgus segments palielinājies līdz vairāk nekā 2 triljoniem USD. Šī gada vidū jau vairāk nekā 200 miljoniem cilvēku piederēja kriptovalūtas vai kādi citi ieguldījumi blokķēdes tehnoloģijā. Rezultātā Bitkoins kļuvis “pārāk liels, lai to ignorētu”.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.