• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Ar augsto inflāciju sadzīvo tikai enerģijas uzņēmumi

  ASV enerģijas sektora kompānijas akciju investoriem paaugstinātas inflācijas periodos parasti nesušas peļņu.Foto: Scanpix

  Brauciens pa akciju cenu amerikāņu kalniņiem pēdējā laikā bijis visai spilgts. ASV akcijas, ja vērtē Standard & Poor's 500 indeksa izmaiņu, pagaidām no lāču tirgus (krituma vismaz par 20%) izvairījušās. Pagājušais mēnesis, šķiet, bija labs piemērs tam, ka ilgtermiņa investoriem kādos satraukuma brīžos nevajadzētu strēbt ļoti karstu un emociju ietekmē veikt kādus paniskus darījumus. Pēc krituma sekoja kāpums, ko daļēji noteica dažas mazāk sliktas ziņas un atlaižu meklētāju ieplūšana tirgū.

  Kopumā gan izskatās, ka lācis īsti prom aizbaidīts nav, un jau tuvākajos brīžos tas atkal testēs tirgus dalībnieku omu. Faktiski tik ilgi, kamēr inflācijas un procentu likmju pieauguma gaidas vien aug, kopējā akciju tirgū situācija var saglabāties saspringta. Piemēram, pagājušās nedēļas beigu dati apstiprināja, ka ASV gada inflācija maijā sasniegusi 8.6%, kas ir jauns 40 gadu rekords. Savukārt eirozonā tā sasniegusi jau 8.1%, kas ir vairāk nekā četras reizes augstāks mērījums par to, kur šo inflāciju grib redzēt Eiropas Centrālā banka (un arī, domājams, teju visi citi, kas nav tendēti uz kādu labklājības destrukciju).

  Saturs ir pieejams tikai kluba biedriem.

  Lai lasītu

  undefined

   paywallSubscribe.subscribeToNewspaper
   paywallSubscribe.dataProcessing

  Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

  FinansuSignet
  Investore Andris
  MintosNasdaqEstateguru
  Investoru Kluba partneri
  Birža
  • Rīgas birža
  • Tallinas birža
  • Viļņas birža
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus

  Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.