Centrālās statistikas pārvaldes apkopotie dati liecina, ka 2022.gadā iekšzemes kopprodukts (IKP) palielinājās par 2% salīdzinājumā ar 2021.gadu. IKP faktiskajās cenās pērn bija 39.1 mljrd. eiro.
2022.gada 4. ceturksnī, salīdzinot ar 2021.gada 4. ceturksni, pēc sezonāli un kalendāri nekoriģētiem datiem IKP palielinājies par 0.3%. Salīdzinot ar 3. ceturksni, IKP salīdzināmajās cenās pēc sezonāli un kalendāri koriģētiem datiem ir palicis nemainīgs. Faktiskajās cenās IKP 4. ceturksnī bija 10.7 mljrd. eiro.
Katru ceturksni publiskojot globālās ekonomikas attīstības barometra ziņojumu, globālā risku pārvaldības kompānija Coface aktualizējusi savas jaunākās prognozes šim gadam. Baltijas reģionā visaugstāko IKP pieaugumu prognozē Lietuvai - par 0.4%, kam seko Latvija ar gada IKP pieauguma prognozi 0.2% un Igaunija - 0.1%, informē Mindaugas Sventickas, Coface Baltics vadītājs.
Eiropas Komisija publiskojusi aktuālās ekonomikas prognozes, kurās tiek paredzēts, ka Eiropas Savienības (ES) ekonomika izvairīsies no recesijas, taču šķēršļi saglabājas. Kādi būs tuvākie mēneši?
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.