Starptautiskā reitingu aģentūra Fitch Ratings apstiprinājusi Latvijas pašreizējo ilgtermiņa parādsaistību reitingu A- un tā stabilu prognozi.
Kā teikts aģentūras ziņojumā, Latvijas reitingu pašreizējā līmenī nodrošina valsts politikas uzticamība, ko stiprina dalība Eiropas Savienībā un eirozonā, salīdzinoši zemais valsts parāds un tam atbilstošas uzturēšanas izmaksas, kā arī zemais ekonomikas privātā sektora parāds un valsts eksporta stabilitāte.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Kā ietaupīt, ja nav ko ietaupīt? Uz ko noteikti nevajag taupīt? Turpinot jau iepriekš aizsākto tēmu par gudru ietaupījumu veikšanu, šoreiz uzdevām vairākus jautājumus par šo tēmu Aijai Brikšei - Latvijas Bankas Finanšu pratības daļas vadītājai.
Inflācija Latvijā joprojām ir ļoti augsta, tomēr janvāris varētu būt pēdējais mēnesis, kad gada inflācija Latvijā pārsniedz 20%, un līdz šī gada vidum tā varētu noslīdēt jau zem 10%, uzskata Mārtiņš Āboliņš, Citadele banka ekonomists. Publicējam viņa pārdomas par inflācijas tēmu!
4. ceturksnī IKP pieauga par 0.3%, savukārt salīdzinot ar 2021.gada 4. ceturksni, tas saglabājās iepriekšējā gada līmeni. Rezultātā pērn IKP pieaugums bija 1.8% apmērā, ziņo Centrālā statistikas pārvalde.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.