160 mljrd. dolāru vērtā mikroshēmu nozare cīnās ar savu līdz šim lielāko problēmu. Noliktavās stāv kaudzes ar čipiem, klienti samazina pasūtījumus, produktu cenas ir kritušās, raksta Bloomberg.
Bezprecedenta krīze ne tikai iznīcinās nozares līderus, piemēram, SK Hynix un Micron Technology, bet arī destabilizēs piegādātājus, graujot Āzijas ekonomiku, kas ir atkarīga no tehnoloģiju eksporta, un liekot dažiem atlikušajiem mikroshēmu ražotājiem apsvērt iespēju apvienoties.
Datoru pārdošanas apjomu kritums un makroekonomiskās izmaiņas noveda ASV mikroshēmu ražotāju Intel pie sliktākiem finanšu rezultātiem nekā gaidīts. Uzņēmums izteicis drūmas prognozes arī pašreizējam ceturksnim.
Trešdien AMD akcijas pieauga pirms tirgus tirdzniecībā un palielināja arī citu mikroshēmu ražotāju akciju cenas, neskatoties uz to, ka AMD prognozes neatbilst gaidītajam, vēsta Barron's.
Mikroprocesoru ražotājs Micron Technology otrdien paziņoja, ka plāno investēt līdz 100 mljrd. dolāru, lai Ņujorkas štatā uzbūvētu datoru mikroshēmu rūpnīcas kompleksu, ziņo Reuters.
Pēdējo sešu mēnešu notikumus akciju tirgos varētu raksturot kā izbraucienu amerikāņu kalniņos, kur pārmērīgs investoru optimisms mijas ar bažām un bailēm. Nozīmīga ietekme šādam investoru noskaņojumam bijusi Donaldam Trampam un viņa jaunās administrācijas lēmumiem, kas pamatīgi sašūpojuši diplomātiskās saites, globālo ekonomiku un līdz šim vispārpieņemto lietu kārtību. Turklāt četru gadu prezidentūras termiņš ir tikai pašā starta taisnē. Tāpēc pamatots ir investoru jautājums, tostarp Latvijā - kur šobrīd investēt ir mazākais risks un lielākās peļņas iespējas?