Provizoriskā inflācija eirozonā jūnijā pieauga līdz 8.6% no 8.1% maijā, piektdien paziņoja Eurostat. Bloomberg aptaujātie ekonomisti bija gaidījuši 8.5%.
Šonedēļ tika paziņots, ka inflācija eirozonas otrajā lielākajā ekonomikā Francijā jūnijā bija 6.5%. To veicināja augstākas pārtikas un enerģijas cenas. Ekonomisti tik lielu inflāciju nebija prognozējuši.
Vairāk nekā 80% aģentūras Bloomberg aptaujāto ekonomistu prognozē, ka Apvienotā Karaliste (AK) tuvākajos gados piedzīvos recesiju, kuras galvenie cēloņi būs rekordliels cenu pieaugums un saspringtas attiecības ar Eiropas Savienību (ES), kas ir šīs valsts galvenais tirdzniecības partneris.
Centrālās bankas ir zaudējušas kontroli pār inflāciju, un mēs varam saskarties ar drūmu nākotni. Vai Federālās rezervju sistēmas (FRS) mēģinājums stimulēt ekonomiku nogāja greizi?
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.