Jaunākās tendences finanšu tirgos ir likušas tiem, kas tic zelta drošībai un pretinflācijas spējām, pārdomāt savu pārliecību. Tomēr plaši diversificētā portfelī dārgmetālam ir sava vieta.
Inflācija Amerikas Savienotajās Valstīs ir sasniegusi gandrīz 40 gadu augstāko līmeni, bet eirozonā tā ir rekordaugsta. Tobrīd zelts šogad ir samazinājies par aptuveni 6%, pārsteidzot tirgus dalībniekus, kuri dārgmetālu vērtē kā nodrošinājumu pret naudas vērtības samazināšanos.
2021. gadā finanšu pasaulē pasaulē bijuši visai daudzi zīmīgi notikumi un procesi. Šis gads atnesis, piemēram, lielas pārdomas pār inflāciju – sevišķi gada otrajā puse, kad agrākie spriedumi par strauju patēriņa cenu pieaugumu ātri vien kļuva par realitāti.
Zelts vakar kritās vairāk nekā par procentu, jo straujās ASV ražotāju cenas pastiprināja investoru gaidas, ka Federālo rezervju sistēma nākamā gada sākumā paaugstinās procentu likmes. Procentu likmju paaugstināšana padarīs zeltu mazāk pievilcīgu, uzskata investori.
Zelta cenas pieauga līdz augstākajam līmenim pēdējo piecu mēnešu laikā, jo ASV patēriņa cenas oktobrī pieauga straujākajā tempā pēdējo trīs gadu desmitu laikā. Dārgmetālu investori pirmām kārtām meklē aizsardzību pret inflāciju.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.