2021. gadā finanšu pasaulē pasaulē bijuši visai daudzi zīmīgi notikumi un procesi. Šis gads atnesis, piemēram, lielas pārdomas pār inflāciju – sevišķi gada otrajā puse, kad agrākie spriedumi par strauju patēriņa cenu pieaugumu ātri vien kļuva par realitāti.

- Lūkošanās kristāla bumbā īsti neko negarantē un var būt pat bīstama, ja tas noved pie nesamērīgas ticības kādai īstermiņa tirgus tendencei.
- Foto: Scanpix
Gada beigās arī ietekmīgākās pasaules centrālās bankas ar ASV Federālo rezervju sistēmu priekšgalā signalizēja, ka pārslēgsies prom no ekonomiku “superbalstīšanas” režīma. Tas liek domāt, ka tuvojas tādi laiki (un tas var notikt straujāk), kad centrālās bankas vairāk domā par to, kā nepārkarsēt ekonomiku un mazināt cenu pieauguma riskus. Tādējādi potenciāli tuvojas arī beigas bezprecedenta ekonomikas un finanšu tirgu stimulēšanai, kas faktiski jau kopš iepriekšējās finanšu krīzes bijis viens no galvenajiem, ja ne pats nozīmīgākais, vērtspapīru cenu pieauguma balsts.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.