• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Uz FRS labvēlību necerēt; tirgus par to pārdzīvo

  Tirgus cenas krīt . Attēlā satraukta vērtspapīru brokera tēlojums.Foto: Scanpix

  Septembra pirmās daļas otrā puse pasaulē lielākajos vērtspapīru tirgos izvērtās visai neglīta. Attiecīgi tika publicēti ASV inflācijas dati, kas teju sabradāja cerības uz to, ka patēriņa cenas šajā valstī varētu būt jau sasniegušas savu augstāko punktu. Tas liek domāt, ka ASV Federālo rezervju sistēma (FRS), apkarojot cenu pieaugumu, rīkosies pat vēl agresīvāk. Daudzi tādējādi steiguši pārskatīt savus pieņēmumus par ASV dolāru procentu likmju izaugsmi. Šā brīža pamatdoma sāk būt, ka šīs likmes būs augstākas, kāps straujāk un arī savu augstāko punktu sasniegts tālākā nākotnē.

  Līdz ar to, ka akciju cenas jau kādu laiku ir ļoti izteikti atkarīgas no centrālo banku politikas (lielākā mērā tieši no FRS) un kaut vai pušplēsta šādu centrālo baņķieru vārda izmešanas publiskajā vidē, ASV akciju cenām, piemēram, pagājušā otrdiena bija pati silikātā divos gados jeb kopš Covid-19 pandēmijas uzplūdiem. Arī nākamajās tirdzniecības sesijas akcijām nekas ļoti labs nesekoja. Iespējams, tie ir vien ziediņi, ja centrālās bankas cenu stabilitātes vārdā turpinās upurēt jau tā arvien neesošāko ekonomikas izaugsmi.

  Saturs ir pieejams tikai kluba biedriem.

  Lai lasītu

  undefined

   paywallSubscribe.subscribeToNewspaper
   paywallSubscribe.dataProcessing

  Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

  FinansuSignet
  Investore Andris
  MintosNasdaqEstateguru
  Investoru Kluba partneri
  Birža
  • Rīgas birža
  • Tallinas birža
  • Viļņas birža
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus
  Lejupielādē datus

  Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.