2022.gads bija negaidītu notikumu un pavērsienu pilns, tāpat arī 2022.gads bija viens no sliktākajiem gadiem ļoti daudziem investoriem. Tomēr man izdevās gadu noslēgt plusos.
Mana portfeļa vērtība uz 2022.gada beigām bija 25 028 eiro, savukārt 2021.gada beigās tā bija 24 748 eiro. Sanāk, ka gadu noslēdzu ar 1.13% pieaugumu sava portfeļa vērtībā. Ar šādu rezultātu esmu ļoti apmierināts un pat lepojos!
Gadiem mijoties, teju katrs cilvēks un uzņēmums cenšas izveidot tādu kā kopsavilkumu par paveikto, par vislabāk paveikto un nākamajā gadā darāmo. Tā arī mēs šajās dienās esam apkopojuši, kuri tad bijuši 2022. gada lasītākie raksti Investoru Klubā.
Šoreiz jūsu uzmanībai citāds podkāsts, jo Kaspars Peisenieks, Investoru Kluba izpilddirektors un redaktors, ir nonācis otrā mikrofona pusē un atbild uz jautājumiem. Tas tāpēc, ka Investoru Klubs novembrī svin 1 gada jubileju un ir īstais brīdis nedaudz parunāt pašiem par sevi. Bet ne tikai.
Šajos laikos ir sajūta, ka visu laiku kaut kas notiek, kā rezultātā tirgū ir lielas svārstības, taču mazliet pastiepjot garāku laika termiņu, kurā apskatu portfeli, lielu izmaiņu nav.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.