Lindas jautājums: Kā tikt vaļā no fondiem ar ieguldījumiem Krievijā?
Jāatzīst, ka šoreiz jautājums ne līdz galam atbilst iesācēju sadaļai, taču tas tapis pēc kāda lasītāja ierosinājuma un, iespējams, ir aktuāls arī citiem.
Lasītājs dalījās, ka savulaik nopircis Swedbank ieguldījumu fondu, kurš iegulda Krievijā, taču šobrīd ar to īsti neko nevar izdarīt, jo tirdzniecība ir apturēta. Cilvēks no fonda grib tikt vaļā, bet īsti nevar to izdarīt. Kā rīkoties?
Ir cilvēki, kuri cenšas nopelnīt ātri, uz īstermiņa svārstību rēķina, taču lielākā daļa tomēr domā ilgtermiņā, veicot ieguldījumus, no kuriem gūt labumu nākotnē. Kādus principus būtu vēlams ņemt vērā, ieguldot ilgtermiņā?
Tas zināms katram – ja investējam ilgtermiņā, tad nav vēlams “raustīties” un pieņemt lēmumus brīžos, kad, piemēram, portfelī ir daudz sarkanās krāsas. Bet ir taču brīži, kad, visticamāk, ir tomēr jārīkojas krasi un nekavējoties.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.