Kriptovalūtu īpašnieki šodien var gavilēt, jo gan Bitcoin, gan Ethereum cena pieauga līdz augstākajam līmenim pusotra gada laikā.
Bitcoin cena šodien pieauga par vairāk nekā 5% līdz 41 564 dolāriem, savukārt Ethereum cena palielinājās par vairāk nekā 3%, sasniedzot 2230 dolārus. Bitcoin vērtība šogad ir palielinājusies par aptuveni 150%, bet 5 gadu laikā par vismaz 1000%, kas, nenoliedzami, ir iespaidīgs kāpums.
Bitcoin entuziastu vidū nav vienprātības, vai cenu pieaugumu izraisa FOMO (fear of missing out), vai arī tas ir buļļu tirgus sākums. Pēdējam, cita starpā, tic biznesa ziņu kanāla CNBC eksperti, kuri prognozē, ka 2024. gadā Bitcoin cena jau pārsniegs 100 000 dolāru.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Kamēr ASV cīnās par Bitcoin ETF ieviešanu un notiek vilcināšanās jautājumos par kriptovalūtu likumdošanu, skaidrības sniegšanu uzņēmumiem un investoriem, Eiropas Savienība (ES) gatavojas nākotnei ar digitālo eiro un kriptovalūtu regulējumiem.
Bitcoin un citu kriptovalūtu cenas ceturtdien pieauga, atkal pārbaudot 18 mēnešu maksimumus pēc korekcijas nedēļas sākumā. Analītiķi saskata vēl lielāku augšupeju.
Karu, krīžu un ekonomisku satricinājumu periodos cilvēki meklē drošības saliņas saviem uzkrājumiem un ieguldījumiem. Tradicionāli par šādu drošu aktīvu tiek uzskatīts zelts, tomēr līdz ar digitālo tehnloloģiju attīstību ir “digitalizējusies” arī ekonomika, radot netradicionālākas un, iespējams, arī pievilcīgākas aktīvu uzkrāšanas iespējas. Turpinājumā viedokļraksts, kura autore ir Binance pārstāve Latvijā un Igaunijā Polina Brotjē.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.