Biržā kotētā uzņēmuma konsolidētie pārdošanas ieņēmumi bija 218.1 milj. eiro, kas ir par 9.6% vairāk salīdzinājumā ar pagājušā gada 1. ceturksni. Tīrā peļņa bija 0.6 milj. eiro, kas salīdzinājumā ar pagājušā gada 1. ceturksni pieauga par 43.2%.
17. martā notika Tallinna Kaubamaja Grupp kārtējā akcionāru pilnsapulce, kurā tika apstiprināts gada pārskats un nolemts dividendēs izmaksāt 0.68 eiro par akciju jeb kopā 27.7 milj. eiro.
Arvien vairāk uzņēmumu sāk paziņot 2022. gada beidzamā ceturkšņa rezultātus un sākas pagājušā gada peļņas sadales laiks. Vairāki uzņēmumi jau ir paziņojuši savus dividenžu plānus, taču par daudziem vēl saglabājas intriga. Kādas ir analītiķu prognozes par dāsnākajiem dividenžu izmaksātājiem Baltijā un arī mūsu Latvijā?
Iepriekš jau rakstīju, ka 2022. gadu noslēdzu plusos, ko palīdzēja panākt vairāki faktori. Tas, ka lēmumus pieņēmu lēni un bez steigas, ka nebaidījos turēt arī neieguldītus līdzekļus, ka izvairījos no tehnoloģiju akcijām un pirku individuālas Baltijas akcijas. Sava būtiska loma noteikti bijusi arī veiksmei.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.