2022. gads bija pārbaudījumu gads daudziem kripto industrijā iesaistītajiem. Kopējā kriptovalūtu tirgus kapitalizācija samazinājās par aptuveni 64% no 2.2 trilj. ASV dolāru 1. janvārī līdz 786 mljrd. ASV dolāru 31. decembrī.
Izaicinoši makroekonomiskie apstākļi, “Melnā gulbja” notikumi un nozarē būtisku lomu spēlējošu uzņēmumu sabrukums priekšplānā izvirzīja sākotnējās kripto nozares pamatvērtības. Tas savukārt ļauj prognozēt, ka jaunais lāču tirgus un līdz ar to 2023. gads var kļūt par ļoti piemērotu gadu jaunu projektu attīstīšanai un iesākto pilnveidošanai, mācoties no iepriekš pieļautajām kļūdām. Analītiski izvērtējot būtiskākos aizvadītā gada kripto un blokķēdes tehnoloģiju nozares notikumus 2022. gada pārskatā, Binance eksperti norāda uz vadošajām tendencēm, kas nozari ietekmēs 2023. gadā.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Kripto aizdevējs Genesis Trading ceturtdien Manhetenas federālajā tiesā iesniedza bankrota pieteikumu, kļūstot par jaunāko nozares infekcijas upuri, ko izraisīja FTX sabrukums.
Pēdējo 24 stundu laikā kriptovalūtu tirgus ir zaudējis 2.59% no kopējās tirgus kapitalizācijas, liecina CoinMarketCap. Rezultātā pasaules kriptovalūtu tirgus kapitalizācija šobrīd sasniedz 965.06 mljrd. dolāru.
Kripto interesentu aptauja Latvijā un Igaunijā parāda, ka kriptovalūtu nozare ir jauns, bet strauji augošs sektors un lielākā daļa respondentu ar to ir saskārusies salīdzinoši nesen. Interese par blokķēdes tehnoloģijām un kriptovalūtām Latvijā un Igaunijā tieši pāris pēdējos gados ir piedzīvojusi strauju kāpumu, un atbilstoši strauji abās Baltijas valstīs palielinājies arī kriptovalūtu lietotāju skaits, liecina Binance veiktā aptauja.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.