Reaģējot uz Krievijas lēmumu atzīt separātistus Austrumukrainā un izvietot karaspēku reģionā, ES pārstāvji ierosināja četru veidu sankcijas pret Krieviju.

- Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels (Charles Michel) un Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen)
- Foto: Pool Benoit Doppagne
“Krievijas Federācijas lēmums atzīt to par neatkarīgu valsti un nosūtīt karaspēku uz Ukrainu Doņeckas un Lugaņskas apgabalos ir nelikumīgs un nepieņemams. Tas pārkāpj starptautiskās tiesības, Ukrainas teritoriālo vienotību un suverenitāti, pašas Krievijas starptautiskās saistības un vēl vairāk saasina krīzi," sacīja Eiropas Komisijas prezidente Urzula fon der Leiena (Ursula von der Leyen) un Eiropadomes priekšsēdētājs Šarls Mišels (Charles Michel).
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Šodien Baltijas biržā gan Oficiālājā, gan First North sarakstā ir tikai ugunīgi sarkani cipari, un OMX Baltic Benchmark indekss ir nokrities par teju 2%.
Pēdējā laikā Krievijas rubļa kurss attiecībā pret dolāru ir strauji samazinājies, un Krievijas akciju indeksi trešdien nonāca lāču tirgū.
Krievija ir viena no lielākajām izejvielu eksportētājām. Konflikta gadījumā ar Ukrainu pastāv bažas, ka Krievijai varētu piemērot sankcijas, kas, savukārt, veicinās vēl straujāku izejvielu cenu kāpumu un paātrinās inflāciju.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.