Latvijas biržā kotēta kompānija slēpj potenciālo vienradzi
Līdzīga situācija kā Harju Elekter un Skeleton var rasties ar HansaMatrix, kas tirgojas Latvijas biržā, kur paša uzņēmuma vērtība nākotnē var būt zemāka par ieguldījuma vērtību. Taču vietējais investors uz akciju iegādi raugās skeptiski.
Tiek prognozēts, ka HansaMatrix meitas uzņēmums šogad apgrozījumu palielinās sešas reizes. Attēlā Lightspace izpilddirektore Madara Kalniņa-Kalnma testē paplašinātās realitātes brilles.
Foto: Lightspace Technologies
Konkrēti Hansamatrix pieder 49% no Latvijas jaunuzņēmuma Lightspace, un vismaz pēc start-up uzņēmuma vadītājas teiktā, viņiem ir lieli plāni.
Gaidot finanšu datus par pērnā gada pēdējo ceturksni un iepriekšējā gada kopējos finanšu rezultātus, der apskatīties, ko akciju cenas ir paveikušas līdz šim brīdim. Vai ir kādi vērā ņemami kritumi un kāpumi un ar ko tie ir pamatojami?
Latvijas tehnoloģiju uzņēmuma HansaMatrix asociētais uzņēmums Lightspace Technologies 2022. gadā parakstījis 2,2 miljonu eiro vērtu līgumu par galvas displeju piegādi, liecina paziņojums biržā.
Hansamatrix paziņojums biržā vēsta, ka Hansamatrix 9 mēnešu apgrozījums ir sasniedzis 17.124 miljonus EUR, pieaugot par 1%, salīdzinot ar attiecīgo periodu pērn, savukārt EBITDA rezultāts ir 3.322 miljoni EUR, pieaugot par 50%.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.