Kādam saprātīgam kontrolētam investoru optimismam var nebūt ne vainas. Tomēr mēdz būt tā, ka tas sāk robežoties ar pamatīgu savu spēju pārvērtēšanu un jau pārāk sagrozīti skaistu skatu uz nākotni. Tam gan jau var būt negatīva ietekme uz investora labklājību.
Te Swedbank Finanšu tirgus nodaļas investīciju jomas vadītājs Oļegs Jemeļjanovs pauž uzskatu, ka mūsdienās optimisms pat esot kļuvis par kultu, kur gan tradicionālie mediji, gan sociālie tīkli uzstājīgi mudina savus lasītājus, skatītājus un klausītājus turpināt ticēt, ka viss būs labi, neraugoties ne uz ko. Tas lielā mērā notiekot tāpēc, ka optimismu esot viegli “pārdot”. Tas dodot cerību gandrīz visās situācijās - pat tad, kad objektīva un bezkaislīga analīze un dati bieži vien liecina par to, ka cerību nav vispār.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.