Kaspara blogs nr.29: Izejvielu cenu pieaugums kā potenciālais krīzes katalizators
Pašreizējais konsensus vēsta, ka kopumā ekonomikai nemaz neklājas tik slikti, tā ir gana stipra, nodarbinātības rādītāji ir labi, inflācija pamazām sarūk un, iespējams, mums izdodas izvairīties no smagiem piezemēšanās scenārijiem finanšu tirgos.
Lai arī kopumā esmu brīvā tirgus mehānisma atbalstītājs, tomēr dažādās naudas un investīciju jomās priekšroku dodu atšķirīgiem principiem. Daļā gadījumu līdz ar to izvēlos tirgus cenu, bet daļā – hedžēju.
Uzņēmums Latvijas Gāze nesen publicēja 2022. gada finanšu rezultātus, saskaņā ar kuriem neto peļņa pērn bijusi 39 milj. eiro, kas ir labs rādītājs priekš paša uzņēmuma, taču sabiedrībā un medijos tas ir izsaucis šūpošanos. Ir vērts papētīt dziļāk, lai saprastu, kas īsti notiek un kāpēc šis peļņas rādītājs ir krietni augstāks nekā gadu iepriekš.
Šis ir pēdējais mans ieraksts par HansaMatrix. Protams, Investoru Klubā par aktuālajām norisēm ziņosim, taču līdz ar vakardienas ziņām par HansaMatrix plašāk vairs nebūs jēga rakstīt.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.