Lindas jautājums: Kad ir svarīgi pievērst uzmanību brokeru komisijām?
Skaidrs, ka allaž baudpilnāk ir apēst pašam veselu saldējumu, nekā dot kādam citam no tā nokosties. Līdzīgi arī investējot - nekad jau nealkstam ar kādu dalīties nopelnītajā, maksāt procentus, bet lielākoties no tā neizbēgt.
Līdz ar to šķita interesanti noskaidrot, ar kādām komisijām vidēji ir jārēķinās investoram un kādos gadījumos tām ir pamats pievērst īpaši lielu vērību. Lai izprastu atbildes uz šiem jautājumiem, palīdzību lūdzu ekspertam - Jurim Grišinam, Capitalia vadītājam. Turpinājumā viņa skaidrojums.
Tas ir tik vajadzīgi – ik pa laikam pārskatīt lietas un procesus ap sevi, veicot tīrīšanu, izrevidējot esošo un atbrīvojoties no liekā. Vai tā vajadzētu darīt arī ar investīciju portfeli? Un kā veikt tā ģenerāltīrīšanu?
Investēt var dažādās vietās un veidos, no kuriem viens ir biržā tirgotie fondi jeb ETF. Lindas jautājumā līdz šim šo tēmu vēl esam aplūkojuši vien garāmejot, tāpēc šoreiz aicinu te uzkavēties un noskaidrot, kas jāņem vērā, ieguldot ETF!
Bērni ir vērtīgākais, kas mums pieder. Bērniem mēs savu iespēju robežās gribam nodrošināt labāko nākotni, tomēr patiesībā jau maz kas ir mūsu rokās. Par vienu gan mēs varam (un vajag!) parūpēties – tas ir starta kapitāls studijām un patstāvīgas dzīves uzsākšanai, tomēr - kā veiksmīgāk uzkrāt un kādus rīkus šiem mērķiem izmantot?
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.