Lielo tehnoloģiju uzņēmumu akciju vērtības krituma laikā uzmanību ir ieguvušas aizmirstās mazo uzņēmumu akcijas. Volstrītas eksperti dalījās savās atziņās par šo tendenci tirgū.
Viens no "Brīnumainā septītnieka" uzņēmumiem, kas izraisīja bažas tirgos pēc rezultātu paziņošanas bija Alphabet.
Foto: ZP/Scanpix
Pagājušajā nedēļā publicētie Alphabet un Tesla rezultāti, kas ir pirmie no "Brīnumainā septītnieka" uzņēmumiem, izraisīja bažas tirgos un lika investoriem apšaubīt uzņēmumu izdevumus mākslīgajam intelektam un to augsto vērtējumu. Tajā pašā laikā spēcīgie ASV ekonomikas dati un gaidāmie FRS procentu likmju samazinājumi palielināja interesi par mazas kapitalizācijas cikliskajiem uzņēmumiem.
Akciju tirgus veterāni brīdina, ka lielo tehnoloģiju uzņēmumu akcijām nav kur iet. Arī vairākuma uzskats par FRS procentu likmju samazinājuma ietekmi var būt nepareizs.
Volstrīta runā par potenciālu lejupslīdi dažādos kapitāla tirgu segmentos – ļoti koncentrētajā akciju tirgū, Francijas valsts parāda vērtspapīros. Tehnoloģiju giganti ir drošāki. Tikai ne Tesla, kuras akcijas ir minētas blakus GameStop.
Finanšu tirgi liek likmes uz Donalda Trampa uzvaru ASV prezidenta vēlēšanās. Finanšu analītiķu prognozes par S&P 500 indeksu nosaka vairākas lielas tehnoloģiju kompānijas. Tesla jau atrodas atpakaļskata spogulī. Var rasties jautājums, kas gaidāms ar bitkoina cenu, tiklīdz kriptovalūta nomet savu smago piedāvājuma slogu.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.