Volstrīta runā: akcijas ir pārāk dārgas vai nav pārāk dārgas
S&P 500, kas sasniedza 5000 punktu atzīmi, izraisīja diskusijas par to, vai ASV akcijas joprojām ir pieejamas. Ekonomisti un stratēģi pēta investoru uzvedību, saskaroties ar negaidītiem inflācijas datiem.
Volstrītas investori ir sajūsmā par dāvanu, ko decembrī viņiem pasniedza ASV Federālo rezervju sistēma (FRS). Pat vairāki iepriekšējie skeptiķi sākuši runāt par akciju tirgu labajām perspektīvām. Daži gan joprojām neatsakās no saviem iepriekšējiem viedokļiem.
Centrālo banku politika un no tās izrietošās nākamā gada S&P 500 indeksa perspektīvas ir tēmas, ko šonedēļ apsprieda Volstrītas analītiķi. Eiropieši ir mēģinājuši atvēsināt amerikāņu jau iesakņojušos optimismu.
Gadam tuvojoties noslēgumam, lielāko banku stratēģi piedāvā S&P 500 indeksa prognozes nākamajam gadam, kas svārstās no 9% kāpuma līdz 8% kritumam. Kriptovalūtu sektors ar nepacietību gaida jaunu naudu un Bitcoin atgriešanos rekordaugstos līmeņos.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.