Cenu pieaugums ASV mazinās, taču situācija joprojām ir saspringta
Federālajai rezervju sistēmai (FRS) svarīgais inflācijas rādītājs liecināja, ka cenas ASV septembrī turpināja "atdzist "– tā ir būtiska informācija, ko FRS ņems vērā, 1. novembrī atkal apspriežot nākamo soli procentu likmju jomā.
Personīgā patēriņa izdevumu cenu indekss (PCE) septembrī salīdzinājumā ar iepriekšējā gada atbilstošo periodu pieauga par 3.4%, kas atbilst augusta pārskatītajam pieaugumam un atbilst analītiķu prognozēm.
ASV ekonomika kārtējo reizi pretojās prognozēm par lejupslīdi, pēdējos 3 mēnešos augot straujākajā tempā pēdējo 2 gadu laikā. Tādējādi daudzu analītiķu pieņēmums, ka Federālās rezervju sistēmas (FRS) monetārās politikas stingrība ierobežos amerikāņu patērētājus, nepiepildījās.
Federālās rezervju sistēmas (FRS) priekšsēdētājs Džeroms Pauels (Jerome Powell) norādīja, ka nākamajā politikas sanāksmē centrālā banka varētu saglabāt nemainīgas procentu likmes, taču arī brīdināja, ka inflācija joprojām ir pārāk augsta un ka nākotnē varētu notikt vēl vairākas likmju paaugstināšanas, ja ekonomika turpinās negaidīti strauji augt.
ASV Valsts kases ienesīgums otrdien pieauga un akcijas piedzīvoja grūtības pēc tam, kad jauni ekonomikas dati apstiprināja nepieciešamību Federālajai rezervju sistēmai (FRS) ilgāk uzturēt augstas procentu likmes, ziņo Bloomberg.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.