ASV patērētāju uzticība septembrī kritās vairāk nekā gaidīts - līdz 103 punktiem no 108.7 punktiem pagājušajā mēnesī. Prognozes liecināja, ka uzticības rādītājs sasniegs 105.5 punktus.
Gāzes cenu kāpums un augstās procentu likmes veicināja lielāku ekonomisko nenoteiktību un mazināja patērētāju uzticību septembrī, galvenajam ekonomiskajam rādītājam noslīdot līdz zemākajam līmenim pēdējo četru mēnešu laikā, liecina otrdien publicētie dati.
Investoriem ir jābūt gataviem, ka Federālā rezervju sistēma (FRS) galu galā var paaugstināt procentu likmes līdz 7%, norāda JPMorgan Chase izpilddirektors Džeimijs Dimons (Jamie Dimon). Arī ASV ekonomika, visdrīzāk, vēl to nenojauš.
Naftas cenas līkne pēdējā laikā izskatās visai nospiedoša. Tas tā vismaz ir, ja to vērtē no patērētāju skatu punkta. Vienmēr gan šādās situācijās var sameklēt zināmas iespējas - nesenais naftas cenas skrējiens augstāk atkal nozīmējis labus laikus enerģijas sektora līderu akcijām.
Ar zināmu regularitāti ziņu virsrakstos lasām, ka Eiropas Centrālā banka (ECB) un Federālā rezervju sistēma (FRS) paaugstina procenta likmes, ņemtie kredīti, kuri tika piesaistīti procenta likmēm kļūst dārgāki, bet noguldījuma likmes - augstākas.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.