Ķīnas eksports un imports augustā turpināja sarukt, liecina ceturtdienas dati. To ietekmēja vājāks pieprasījums pasaulē, kā arī zemais patēriņš valsts iekšienē.
Lai gan tirdzniecības skaitļi pārspēja analītiķu cerības, tie liecina, ka Ķīnas ražošanas nozare joprojām ir pakļauta ievērojamam spiedienam un politikas veidotājiem būs jākoncentrējas uz iekšzemes pieprasījuma palielināšanu, lai veicinātu izaugsmi.
Reizē ar septembra sākšanos vēl izteiktāk aktivizējušās runas arī par gaidāmo centrālo banku lēmumu mainīt procentu likmes, tāpat Volstrītas investorus aizvadītajā nedēļā satrauca arī Ķīnas ekonomikas perspektīvas un kriptovalūtu tirgū notiekošais.
Ķīnas finanšu tirgus regulators ir samazinājis nodokļus darījumiem ar akcijām un veicis citus pasākumus, lai atbalstītu lejupslīdošo tirgu, taču entuziasms tirgū ir bijis īslaicīgs.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.