Ķīna cenšas stimulēt akciju tirgu, taču efekts pagaidām ir īslaicīgs
Ķīnas finanšu tirgus regulators ir samazinājis nodokļus darījumiem ar akcijām un veicis citus pasākumus, lai atbalstītu lejupslīdošo tirgu, taču entuziasms tirgū ir bijis īslaicīgs.
Ķīnas Vērtspapīru uzraudzības komisija ir samazinājusi maksu par darījumiem ar akcijām no 0.1% līdz 0.05%. Šis ir pirmais nodokļu samazinājums kopš 2008. gada.
Ķīnas finanšu sistēma ir uz sabrukšanas robežas. Pasaules otrā lielākā ekonomika saskaras ar parādu krīzes draudiem, kas var pamatīgi iedragāt arī globālo ekonomiku.
Par ko šonedēļ domā Volstrītas finanšu eksperti? Vien retais no viņiem saskata iespējas akcijām būtiski sadārdzināties. Kāds mierina, ka Ķīnas iespējamā krīze ASV ekonomiku neietekmēs.
Ķīnas varas iestādes plāno ieviest stingrus noteikumus, lai bērnus un jauniešus atturētu no viedierīcēm. Šis paziņojums izraisīja vairāku Ķīnas tehnoloģiju uzņēmumu akciju kritumu.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.