Ķīnas finanšu sistēma tuvāko nedēļu laikā var sabrukt
Ķīnas finanšu sistēma ir uz sabrukšanas robežas. Pasaules otrā lielākā ekonomika saskaras ar parādu krīzes draudiem, kas var pamatīgi iedragāt arī globālo ekonomiku.
Country Garden Holdings, valsts otrais lielākais nekustamo īpašumu attīstītājs, nespēja veikt kuponu maksājumus dolāru obligāciju turētājiem bez brīdinājuma vai paskaidrojuma. Ja uzņēmums neveic maksājumus pat 30 dienu termiņa pagarinājuma ietvaros, tas ir pirmais publiskais maksājuma kavējums.
Fonda pārvaldnieks Maikls Berijs (Michael Burry), kurš prognozēja nekustamā īpašuma burbuļa plīšanu 2008. gadā un no tā nopelnīja lielu naudu, šobrīd liek lielas likmes uz tirgu kritumu, šoreiz tieši pret ASV akciju tirgiem.
Ķīnas varas iestādes plāno ieviest stingrus noteikumus, lai bērnus un jauniešus atturētu no viedierīcēm. Šis paziņojums izraisīja vairāku Ķīnas tehnoloģiju uzņēmumu akciju kritumu.
Šā gada otrajā ceturksnī Ķīnas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugums bija vājš – 0.8% - salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni, liecina Nacionālā statistikas biroja pirmdien publiskotie dati.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.