Ķīnas ekonomiskā izaugsme otrajā ceturksnī zaudējusi tempu
Šā gada otrajā ceturksnī Ķīnas iekšzemes kopprodukta (IKP) pieaugums bija vājš – 0.8% - salīdzinājumā ar iepriekšējo ceturksni, liecina Nacionālā statistikas biroja pirmdien publiskotie dati.
Jūlija atnākšana nozīmēs, ka formāli noslēdzies šā gada pirmais pusgads. Pasaules lielākajos vērtspapīru tirgos šis periods ir bijis interesants. ASV akciju tirgū, neskatoties uz neskaidrību un dažādu nopietnu risku apcerēšanu, šajā laikā turpinājies kāpums.
Tiek saskatīti jauni iespējamie saspīlējuma iemesli attiecībās starp Ķīnu un ASV, kas var ietekmēt globālās piegādes ķēdes. Šajā stāstā ir iesaistīta arī Vācijas ekonomika, jo arī tā ir atkarīga no divu konkrētu materiālu piegādēm, vēsta Lietuvas medijs Verslo Žinios.
Pēc vairākām nemierīgām nedēļām šī gada sākumā vairākas ASV bankas ar kopējo aktīvu apjomu vairāk nekā 500 miljardu dolāru apmērā piedzīvoja maksātnespēju. To ātrais sabrukums raisīja bažas, ka varētu atkārtoties finanšu sistēmas nedienas, kādas tika piedzīvotas 2008. gadā. Šīs bažas drīz vien izklīda.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.