Ķīnas ekonomikas sagurumu jutīs visi; daži drosmīgie šajā tirgū pauž gatavību meklēt atlaides.

- Ķīnas ekonomikas atveseļošanās pēc tās pandēmijas mājsēdes beigām spēji zaudējusi uzrāvienu. No otras puses, daži drosmīgie teic, ka notiekošais šajā valstī kā reiz rada tādu situāciju, kad iepirkties tur varēs pa lēto.
- Foto: Scanpix
Vasaras pēdējā mēnesī un šī rudens sākumā tirgus dalībnieki šķietami vēlreiz pārdomā to, kas varētu notikt ar pasaulē lielākajām tautsaimniecībām. ASV recesija, iespējams, ir vien atlikta, kur savukārt Eiropai pēc zināmas pauzes atkal tiek zīmēts stagflācijas scenārijs. Ja paraugās ārpus Rietumiem, tad viena lielā lieta ir arī pārliecības brukšana par Ķīnas ekonomikas spēku. Ir skaidrs, ka Ķīna ir aizdzīvojies līdz visai dziļām problēmām, kur buksē tās eksports, ražošana un arī patēriņš. Izskatās, ka lielākie Ķīnas ekonomikas infekcijas simptomi ir redzami tās nekustamā īpašuma sektorā, kurā krīze izskatās, ka vēl joprojām tikai brauc dziļāk tunelī. Šis sektors ir atbildīgas aptuveni par ceturto daļu no Ķīnas ekonomikas. Tam sasalstot, Ķīna attopas pie ievērojamām problēmām.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.