Ja pēkšņi bankas kontā atrastos miljons eiro, visbiežāk Latvijas iedzīvotāji plānotu līdzekļus ieguldīt nekustamajā īpašumā, un tikai 12% vēlētos noslēgt darba karjeru un izmantot naudu ikdienas tēriņu segšanai, liecina bankas Citadele jūnijā veiktā aptauja.
Izvēloties starp 14 naudas ieguldīšanas vai tērēšanas iespējām, populārākais risinājums, ko iesākt ar lielo naudas summu, Latvijas iedzīvotājiem būtu iegādāties vairākus nekustamos īpašumus, kurus izmantot gan pašu vajadzībām, gan izīrēšanai - šādu plānu censtos realizēt 42% aptaujāto. Šo ideju biežāk izceļ rīdzinieki, kā arī iedzīvotāji vecumā no 30 līdz 39 gadiem, un zīmīgi, ka sievietes šāda veida ieguldījumu plānu izvēlētos biežāk nekā vīrieši.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Pagājušajā nedēļā notikušais gadījums ar Silicon Valley Bank man atkal uzsita, maigi sakot, dažas emocijas. Es vēljoprojām nespēju saprast, kāpēc cilvēki nerūpējas par savu naudu. Centīšos pēc iespējas vienkāršāk salikt pa plauktiem, pie kādiem naudas apmēriem par to aktīvi ir jārūpējas, kāpēc, un iedošu dažas idejas rūpēm par naudu.
Alinas Zelas vārds Latvijā ir zināms daudziem, kuri domā par savu finansiālo neatkarību, jo viņa ir influencere, kas par šiem jautājumiem runā ikdienā. Alina ir kustības un apmācību #ceļāuzfinansiāloneatkarību autore un mentore. Apkopojam dažas vērtīgas viņas atziņas par finansiālās neatkarības tēmu!
Par šo tēmu esmu rakstījis un runājis ne vienu reizi vien. Tomēr, ja iepriekšējos 5 un vairāk gados, atbilde bija nemainīga, tad pēdējā gada laikā šī atbilde pamazām mainās.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.