Āzijas akcijas pirmdien kritās pēc tam, kad optimistiskie ASV un citu lielāko valstu ekonomikas dati mazināja recesijas draudus, bet arī liecināja, ka procentu likmju kāpums turpināsies un saglabāsies augstā līmenī ilgāk.
Piektdienas dati liecina, ka ASV algas ir pieaugušas un bezdarbs ir zemākais pēdējo 53 gadu laikā. Tas norāda uz pastāvīgu inflāciju un atbalsta lielāku procentu likmju paaugstināšanu. Ziņu iespaidā kritās Āzijas akcijas un ASV akciju fjūčeri.
Federālā rezervju sistēma (FRS) paaugstināja procentu likmes par 25 bāzes punktiem. Pēc lēmuma sekoja preses konference ar FRS priekšsēdētāju Džeromu Pauelu (Jerome Powell).
Eiropas Centrālā banka (ECB) atkal ir paaugstinājusi procentu likmes un negrasās vēl tik drīz atkāpties no stingrās monetārās politikas, šodien paziņoja divi politikas veidotāji.
Pasaules lielāko Centrālo banku pārstāvji februāra sākumā pēc pārtraukuma pulcēsies uz 2023.gada pirmajām sēdēm. Lai arī kopš rudens sākuma ASV Federālā rezervju sistēma (FRS) un Eiropas Centrālā Banka (ECB) uzturēja vienādus likmju celšanas tempus, spriežot pēc banku pārstāvju paziņojumiem un finanšu tirgus prognozēm, februārī šī dinamika varētu mainīties. Pārdomās par šo tēmu dalās Simona Striževska, Citadeles meitas uzņēmuma CBL Asset Management ekonomiste.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.