Naftas cenas otrdien kritās, jo izredzes uz turpmāku procentu likmju paaugstināšanu un plašās Krievijas jēlnaftas plūsmas pārspēja Ķīnas pieprasījuma atjaunošanās cerības.
Marta Brent jēlnaftas fjūčeru cenas kritās par 1.01 dolāru jeb 1.19%, sasniedzot 83.89 dolārus par barelu. Intensīvāk tirgotie aprīļa fjūčeri samazinājās par 90 centiem jeb 1.07% - līdz 83.60 dolāriem par barelu.
Pēc ārkārtīgi straujās izaugsmes naftas un gāzes uzņēmumu peļņa tagad ir pārsniegusi savu maksimumu. Bet, ja runa ir par šo uzņēmumu akcijām, labums ir tāds, ka maksimums bija ārkārtīgi augsts, un kritums, visticamāk, būs ļoti pakāpenisks.
Eiropas Savienības (ES) noteiktais aizliegums importēt Krievijas naftu un rietumvalstu noteiktie Krievijas melnā zelta cenu griesti Krievijai izmaksā aptuveni 160 milj. eiro dienā. To aprēķinājuši Helsinkos bāzētā Enerģētikas un tīra gaisa pētniecības centra (CREA) analītiķi.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.