Akcijas pieauga Honkongā un kontinentālajā daļā, jo daži investori spekulēja, ka protesti varētu paātrināt pāreju no nulles Covid-19 politikas. Ķīnas valdības veselības aizsardzības amatpersonas ir bijušas spiestas rīkot instruktāžu par vīrusu profilakses un kontroles pasākumu īstenošanu.
Ķīnas valdības Covid-19 ierobežojumi turpina ietekmēt lielākās valūtas. Arī ASV Federālās rezervju sistēmas un Eiropas Centrālās bankas gaidāmie procentu likmju lēmumi liek valūtām svārstīties.
Āzijas akcijas ceturtdien Volstrītā turpināja pieaugt, ko atbalstīja signāli, ka ASV Federālā rezervju sistēma (FRS) varētu palēnināt procentu likmju paaugstināšanas tempu. Akciju kāpumu ietekmēja arī ziņas par jauniem ekonomikas stimuliem no Ķīnas.
Āzijas akcijas trešdien pieauga, bet naftas un dolāra kurss kritās, jo pieaugošais Covid-19 gadījumu skaits Ķīnā radīja bažas par papildu ierobežojumiem, kas varētu palēnināt pasaules otrās lielākās ekonomikas atveseļošanos. Investori ar nepacietību gaida Federālās rezervju sistēmas (FRS) novembra protokolu.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.