Ķīnas valdības Covid-19 ierobežojumi turpina ietekmēt lielākās valūtas. Arī ASV Federālās rezervju sistēmas un Eiropas Centrālās bankas gaidāmie procentu likmju lēmumi liek valūtām svārstīties.
Dolāra indekss no rīta pieauga par 0.1% līdz 106.055, pakāpjoties no trīs mēnešu zemākā līmeņa 105.30 pagājušajā nedēļā. Šodien pusdienlaikā indekss jau nokritās līdz 105.6, liecina Investing.com.
ASV dolāra kurss ceturtdien cieta zaudējumus pēc tam, kad Federālās rezervju sistēmas (FRS) novembra sanāksmes protokols liecināja, ka centrālā banka varētu palēnināt procentu likmju paaugstināšans tempu, vēsta Investing.com.
Āzijas akcijas jauno nedēļu sāka ar augšupeju, jo Ķīnas politikas maiņa attiecībā uz Covid-19 un īpašumu sektoru palielināja reģiona akciju indeksu līdz divu mēnešu augstākajam līmenim. Savukārt zemāks ASV inflācijas rādītājs vājināja dolāru.
ASV dolāra vērtība pret citu lielāko valūtu grozu vakar kritās par vairāk nekā 2%, jo investori, zemākas nekā gaidīts ASV inflācijas mudināti, bēg no drošā patvēruma.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.