Septembrī ASV darba vietu skaits pieauga, kas liecina, ka pieprasījums pēc darbaspēka joprojām ir spēcīgs. Šis fakts varētu mazināt finanšu tirgus gaidas, ka Federālā rezervju sistēma (FRS) decembrī atcels savu agresīvo procentu likmju pieaugumu.
Darba vietu skaits, kas ir darbaspēka pieprasījuma rādītājs, palielinājās par 437 tūkst., un kopējais atvērto darba vietu skaits līdz septembra pēdējai dienai palielinājās līdz 10.7 milj., teikts ASV Darba departamenta ikmēneša darba vietu un darbaspēka mainības aptaujā jeb JOLTS ziņojumā.
Bloomberg aptaujātie analītiķi prognozē, ka ASV Federālā rezervju sistēma (FRS) līdz 2023. gada martam paaugstinās bāzes procentu likmi līdz 5%, kas, pēc analītiķu domām, visticamāk novedīs pie ASV un globālās recesijas.
Pamatojoties uz Mičiganas Universitātes aptauju, ASV iedzīvotāji sagaida, ka inflācija nākamajos 12 mēnešos būs 5%, kas ir augstāka nekā prognozēts septembrī, vēsta Bloomberg. Tajā pašā laikā patērētāju uzticības indekss pakāpās līdz 6 mēnešu augstākajam līmenim - 59.9 punktiem -, kas ir augstākais līmenis pēdējo 6 mēnešu laikā.
ASV akcijas ceturtdien bija pretrunīgas, investoriem gaidot kārtējo peļņas ziņojumu no Amazon un Apple un izpētot labāku nekā gaidīts ASV iekšzemes kopprodukta rezultātu.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.