Eirozonas inflācija paātrinājās līdz vēl vienam visu laiku augstākajam līmenim, pastiprinot nepieciešamību Eiropas Centrālajai bankai (ECB) nākamās nedēļas sanāksmē apsvērt lielu procentu likmju paaugstināšanu.
Patēriņa cenas 19 valstu blokā augustā pieauga par 9.1%, salīdzinot ar gadu iepriekš, pārspējot Bloomberg veiktajā ekonomistu aptaujā noteikto vidējo rādītāju 9% apmērā. To galvenokārt noteica augstākas enerģijas un pārtikas cenas. Neņemot vērā šos faktorus, pamatinflācijas rādītājs pieauga līdz 4.3%, kas liecina, ka cenu spiediens kļūst arvien plašāks.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Gan noguldījumu (depozītu), gan aizdevumu likmes ietekmē Eiropas Centrālās bankas (ECB) Padomes monetārās politikas lēmums paaugstināt oficiālās likmes, tomēr noguldītāji likmju paaugstinājuma ietekmi varētu sagaidīt vēlāk un mazāku. Tam ir vairāki iemesli, galvenos no tiem savā rakstā Makroekonomika.lv skaidrojusi Vija Mičūne, Latvijas Bankas ekonomiste.
Kā jau iepriekš ziņojām, Eiropas Centrālā banka (ECB) paaugstina procentu likmes, cīnoties ar inflāciju. Nesen ECB nolēma paaugstināt visas trīs galvenās procentu likmes par 50 bāzes punktiem jeb 0.5 procentpunktiem. Vai un kā tas var ietekmēt Latvijas kredītņēmējus? Šo jautājumu uzdevām trīs Latvijas banku pārstāvjiem.
Hipotekāro kredītu procentu likmes eirozonā jūnijā piedzīvoja vēl vienu augšupejošu lēcienu pēc 10 gadus ilga krituma.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.