Ķīnas centrālā banka samazinājusi procentu likmes, lai stimulētu ekonomiku
Ķīnas centrālā banka pirmdien samazināja bāzes procentu likmes, cenšoties stimulēt ekonomiku, ko kavē valdības stingrā Covid-19 politika un nekustamā īpašuma tirgus lejupslīde.
Pasaules otrā lielākā ekonomika ir uzlabojusies pēc tam, kad jūnijā tika atviegloti daži ierobežojumi Covid-19 izplatības ierobežošanai, taču patērētāju un uzņēmēju noskaņojums joprojām ir vājāks nekā parasti.
Jau gadiem ierasts, ka Ķīna ir pasaules ekonomikas izaugsmes dzinulis. Kopš iepriekšējās finanšu krīzes Rietumvalstu (vairāk gan Eiropas) izaugsmei esot anēmiskai, strauji turpinājusi augt Ķīnas tautsaimniecība. Rezultātā šī valsts ir kļuvusi ne tikai par pasaules rūpnīcu, bet arī par ļoti nozīmīgu tirgu daudziem Rietumvalstu publiski kotētajiem starptautiskajiem uzņēmumiem.
Uzņēmums Tesla informējis Šanhajas valdību, ka viņiem var būt grūtības atsākt ražošanu, ja turpināsies elektrības krīze Sičuaņas provincē sausuma dēļ. Vienlaikus vietējie iedzīvotāji ir sašutuši, jo viņi uzskata, ka Tesla Ķīnas valdībai ir vairāk vērta nekā iedzīvotāju dzīvības.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.