Ķīnā mājokļu kredītu procentu likmes ir ievērojami samazinātas, valstij cīnoties ar stingro Covid-19 ierobežojumu negatīvo ietekmi uz ekonomiku.
Tirgus cerībām nedaudz negaidīti valsts banku procentu likme kredītiem uz pieciem gadiem tika samazināta no 4.6% līdz 4.45%.
Likme, ko katru mēnesi nosaka 18 Ķīnas bankas un publicē Ķīnas Centrālā banka, tiek izmantota, lai noteiktu mājokļa kredītu cenu.
Šo pasākumu mērķis ir palīdzēt Ķīnas palēninātajai nekustamo īpašumu nozarei un valsts ekonomikai kopumā, kur uzņēmējdarbību ir iedragājuši stingri ierobežojumi, lai apkarotu Covid-19 izplatību. Nekustamais īpašums, būvniecība un ar šīm nozarēm saistītie uzņēmumi veido vairāk nekā ceturto daļu Ķīnas ekonomikas.
Ekonomisti sagaida, ka Ķīnas ekonomika šajā ceturksnī samazināsies salīdzinājumā ar to pašu periodu pirms gada. Par ierobežojumu ietekmi uz ekonomiku liecina nesen publiskotie dati par Ķīnas mazumtirdzniecību, rūpniecības izlaidi un kredītu apjomiem.
Bloomberg ekonomisti prognozē, ka Ķīnas ekonomikas izaugsme šogad palēnināsies līdz 2%. Ja šī prognoze piepildīsies, tā būs pirmā reize kopš 1976. gada, kad Ķīnas ekonomiku apsteigs Amerikas Savienotās Valstis.
Pēc šo prognožu izskanēšanas akcijas Āzijā strauji pieauga. Shanghai Composite indekss pieauga par 1.58%, bet Honkongas indekss - par 2.74%.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Ķīnas Nacionālā statistikas biroja pirmdien publiskotie dati liecina, ka mazumtirdzniecības apjomi valstī aprīlī samazinājušies par 11.1%, salīdzinot ar to pašu mēnesi pagājušajā gadā, kas ir lielākais kritums kopš 2020. gada marta.
Honkongā tirgotās Ķīnas akcijas kritās visstraujāk kopš 2008. gada finanšu krīzes, jo bažas par Pekinas ciešajām attiecībām ar Krieviju un regulējuma riskiem izraisīja paniku investoru vidū, ziņo Bloomberg.
Āzijas fondu biržas otrdien pieauga pēc tam, kad Ķīna apņēmās palielināt monetārās politikas atbalstu ekonomikai, kuru skārusi spēcīgs Covid-19 vilnis. Un Amerikas Savienoto Valstu (ASV), kā arī Eiropas fondu biržā tirgoto nākotnes līgumu prognozes ir augstākas.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.