Ķīnas mazumtirdzniecības apjoms samazinājies par 11.1%
Ķīnas Nacionālā statistikas biroja pirmdien publiskotie dati liecina, ka mazumtirdzniecības apjomi valstī aprīlī samazinājušies par 11.1%, salīdzinot ar to pašu mēnesi pagājušajā gadā, kas ir lielākais kritums kopš 2020. gada marta.
Statistikas birojs ziņo arī par rūpnieciskās ražošanas kritumu par 2.9% aprīlī, salīdzinot ar to pašu mēnesi pērn. Galvenokārt tas skaidrojams ar īslaicīgu rūpnīcu slēgšanu un transportēšanas traucējumiem Covid-19 atkal uzliesmojušās pandēmijas un ar to saistīto ierobežojumu dēļ.
Āzijas fondu biržas otrdien pieauga pēc tam, kad Ķīna apņēmās palielināt monetārās politikas atbalstu ekonomikai, kuru skārusi spēcīgs Covid-19 vilnis. Un Amerikas Savienoto Valstu (ASV), kā arī Eiropas fondu biržā tirgoto nākotnes līgumu prognozes ir augstākas.
ASV Vērtspapīru un biržu komisija (SEC) pievienojusi vairāk nekā 80 uzņēmumus, tostarp Ķīnas JD.com, uzņēmumu sarakstam, kas var tikt izslēgti no Amerikas biržām ilgstošo nesaskaņu starp Amerikas Savienotajām Valstīm (ASV) un Ķīnu dēļ, norāda aģentūra Reuters.
Honkongā tirgotās Ķīnas akcijas kritās visstraujāk kopš 2008. gada finanšu krīzes, jo bažas par Pekinas ciešajām attiecībām ar Krieviju un regulējuma riskiem izraisīja paniku investoru vidū, ziņo Bloomberg.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.