• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Lielie izaugsmes uzņēmumi palīdz ASV tirgiem atveseļoties

  Foto: Reuters/Scanpix

  Amerikas Savienoto Valstu (ASV) akciju tirgi vakardienu noslēdza ar stabilu kāpumu, ko veicināja Apple, Tesla un citu lielo izaugsmes uzņēmumu akciju cenu kāpums. Spēcīgie mazumtirdzniecības rādītāji palīdzēja atjaunot optimismu, ziņo Reuters.

  10 no 11 galvenajām S&P 500 indeksa nozarēm pieauga. Finanšu nozare, materiālu ražotāji un tehnoloģiju sektors pieauga par vairāk nekā 2%.
  ASV mazumtirdzniecības apjomi aprīlī pieauga par 0.9%, jo patērētāji iegādājās vairāk automašīnu un atkal biežāk apmeklēja restorānus, kas pēc pandēmijas ierobežojumiem nu atkal kļuvuši pieejamāki.
  Microsoft, Apple, Tesla un Amazon akcijas, kas nesen piedzīvoja lielu kritumu, pieauga par 1.3-4.4%. Tieši šīs akcijas deva vislielāko ieguldījumu gan S&P 500, gan Nasdaq indeksu kāpumā. Pagājušajā nedēļā indeksi nokritās līdz zemākajam līmenim kopš 2021. gada marta.
  "Lielākās un investoru iecienītākās akcijas iepriekš tika smagi ietekmētas. Tās atrodas korekcijā vai pat jau lāču tirgū," sacīja Silvija Jablonski (Sylvia Jablonski), investīciju kompānijas Defiance ETF ieguldījumu vadītāja. "Es domāju, ka investori šeit redz iespēju."
  S&P 500 indekss pieauga par 1.3% - līdz 4059 punktiem. Nasdaq indekss pieauga par 1.8% - līdz 11 868 punktiem. Dow Jones indekss pieauga par 0.7%, dienu noslēdzot pie 32 461.9 punktiem.
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.