• Atpakaļ
 • menu
 • Meklēt
 • Ieiet portālā
 • Dalīties ar rakstu:

  Finanšu tirgos panika bailēs no jaunā vīrusa varianta

  Foto: Reuters/Scanpix

  Jaunais COVID-19 vīrusa variants ir pamatīgi nobiedējis tirgus. Dow Jones Industrials indeksa vērtība 25 minūtes pēc tirgus atvēršanās ir noslīdējusi par 2.7% zemāk.

  Tāpat arī S&P 500 indekss ir sarucis vērtībā par 1.75%, tikmēr NASDAQ Composite vērtība ir nokritusies par salīdzinoši nelieliem 1.1%.
  Baidoties no jauniem ierobežojumiem un attiecīgu naftas produktu patēriņa kritumu, ASV enerģijas sektora ETF ir nokrities par 6% jau tirdzniecības pirmās pusstundas laikā.
  Enerģijas sektoram seko finanšu sektors 4.2% kritumu. Iespējamie ierobežojumu vīrusa izplatības dēļ varētu iepauzēt centrālo banku plānus mazināt kvantitatīvās mīkstināšanas pasākumus un atlikt vēl tālākā nākotnē potenciālo likmju celšanu, bet kā zinām, bankām likmju celšana parasti saistās ar augstākiem ienākumiem.
  No sektoriem vienīgais pieaugumu uzrāda veselības aprūpes sektors ar 0.3% pieaugumu.
  Arī Eiropā akciju indeksu cenas dramatiski samazinās. Spānijas IBEX 35 nokritās par 4.19%, Francijas CAC 40 par 3.91%, savukārt Vācijas DAX par 3.32%.
  Būtiskus kritumus uzrāda arī izejvielas – WTI markas jēlnaftas cena ir nokritusies par 8%, savukārt Brent par 7%. Vara cena ir noslīdējusi par 3.1%.
  Tikmēr “drosības” aktīvu cenas pieaug. Zelta cena ir pieaugusi par 0.85%, ASV 10gadīgo valsts parādzīmju vērtība šodien ir pieaugusi gandrīz par 1 procentu, kamēr to ienesīgums ir noslīdējis līdz 1.51% līmenim.
Saistītie raksti

Investors Andris ir Investoru kluba izdomāta persona. Viņa rīcībā ir 25 000 eiro reālas naudas, ko Andris sāk ieguldīt akciju tirgos 2021. gada novembrī. Andra investīciju lēmumus pieņem Investoru Kluba redakcija.

FinansuSignet
Investore Andris
MintosNasdaqEstateguru
Investoru Kluba partneri
Birža
 • Rīgas birža
 • Tallinas birža
 • Viļņas birža
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus
Lejupielādē datus

Cenas tiek parādītas ar 15 minūšu nokavēšanos. Salīdzinājums ar iepriekšējo dienu sākas 10.15 tirdzniecības dienas rītā.