Jaunais COVID-19 vīrusa variants ir pamatīgi nobiedējis tirgus. Dow Jones Industrials indeksa vērtība 25 minūtes pēc tirgus atvēršanās ir noslīdējusi par 2.7% zemāk.
Tāpat arī S&P 500 indekss ir sarucis vērtībā par 1.75%, tikmēr NASDAQ Composite vērtība ir nokritusies par salīdzinoši nelieliem 1.1%.
Baidoties no jauniem ierobežojumiem un attiecīgu naftas produktu patēriņa kritumu, ASV enerģijas sektora ETF ir nokrities par 6% jau tirdzniecības pirmās pusstundas laikā.
Enerģijas sektoram seko finanšu sektors 4.2% kritumu. Iespējamie ierobežojumu vīrusa izplatības dēļ varētu iepauzēt centrālo banku plānus mazināt kvantitatīvās mīkstināšanas pasākumus un atlikt vēl tālākā nākotnē potenciālo likmju celšanu, bet kā zinām, bankām likmju celšana parasti saistās ar augstākiem ienākumiem.
No sektoriem vienīgais pieaugumu uzrāda veselības aprūpes sektors ar 0.3% pieaugumu.
Arī Eiropā akciju indeksu cenas dramatiski samazinās. Spānijas IBEX 35 nokritās par 4.19%, Francijas CAC 40 par 3.91%, savukārt Vācijas DAX par 3.32%.
Būtiskus kritumus uzrāda arī izejvielas – WTI markas jēlnaftas cena ir nokritusies par 8%, savukārt Brent par 7%. Vara cena ir noslīdējusi par 3.1%.
Tikmēr “drosības” aktīvu cenas pieaug. Zelta cena ir pieaugusi par 0.85%, ASV 10gadīgo valsts parādzīmju vērtība šodien ir pieaugusi gandrīz par 1 procentu, kamēr to ienesīgums ir noslīdējis līdz 1.51% līmenim.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
25.novembrī ASV tirgos bija brīvdiena – Pateicības diena. Attiecīgi ASV indeksos izmaiņu nav, taču pārējā pasaule tajā laikā neapstājās.
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.