Dažkārt var likties, ka lietas mainās, lai gan patiesībā viss paliek pa vecam.

- Tirgus dalībnieku trauksmi par ASV tautsaimniecības veselību šķietami remdējuši labāki šīs valsts ekonomikas dati, un akcijām sanākusi skaista “V” veida atkopšanās.
- Foto: Scanpix
Tāda ir sajūta atgriežoties pie nosacītas virpas pēc vairāk nekā divu nedēļu atvaļinājuma, kas visa cita starpā ietvēra visai izteiktus centienus izvairīties no interneta un tirgus līkņu vērošanas. Jāsaka gan, ka pa ausu galam tāpat sanāca dzirdēt, ka Misters Tirgus teju precīzi līdz ar manu došanos atpūtā sadomājis nodoties lielākai drāmai. Šajos brīžos akciju tirgus dalībniekiem būtu jāsaprot, ka, neskatoties uz visu troksni, cenu atkāpšanās ir normāla funkcionējoša tirgus sastāvdaļa. Tajā pašā ASV akciju tirgū iepriekšējo vairāku desmitu gadu laikā ir bijušas desmitiem cenu korekcijas. Te var piebilst, ka par cenu korekciju plaši tiek uzskatīta cenu samazināšanās par 10% līdz 20%. Turklāt tas, ka gada skatījumā notiek kāda visai jūtama šāda cenu samazināšanās patiesībā ir pats iespējamākais notikumu attīstības scenārijs. Realitātē šādi notikumi pienāk strauji un precīzus termiņus prognozēt ir faktiski pilnībā neiespējami.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.