Ja visu laiku prognozē to pašu akciju cenu sabrukumu, droši vien kāda reizē par to tev arī būs taisnība. Tomēr var jautāt, vai tas atsver visu to laiku, kad šāda taisnība personai izrādījusies nav?

- Ja visu laiku prognozē akciju cenu sabrukumu, droši vien kāda reizē par to tev arī būs taisnība. Tomēr var jautāt, vai tas atsver visu to laiku, kad šāda taisnība izrādījusies nav?
- Foto: Scanpix
Akciju tirgū kāds mūžīgs un nepārtraukts cenu pieaugums būt nevar. ASV akcijas zināmas paguruma pazīmes sāka uzrādīt augustā. Savukārt Eiropas lielo uzņēmumu akcijas īsi kādu virzienu nevar atrast jau kopš šā gada aprīļa otrās puses. Akcijas šobrīd nevar uzskatīt par lētām, un tirgus dalībnieki, šķiet, īsti pagaidām nav pārliecināti, ka ir attaisnojama to cenu dzīšana vēl būtiski augstāk. Ekonomikas dati sevišķi Eiropā pavērsušies uz slikto pusi. Ekonomika Eiropā kļūst vēsāka un turklāt jaunākie dati liecina par spītīgu inflāciju (augustā tā eirozonā pārstājusi sarukt). Pietiekami daudzi nu vecajam kontinentam nekautrējās paredzēt stagflācijas scenāriju, ko raksturotu toksiska neesošas izaugsmes un augstu cenu kombinācija. Tāpat aptuveni skaidrs, ka ļoti lieli izaicinājumi ir pasaules otrajai lielākajai ekonomikai – Ķīnai, kur buksē gan eksports, gan patēriņš, gan nosacīti lēnā sabrukumā atrodas tās nekustamā īpašuma sektors.
Interesē šī tēma? Sāc sekot šiem atslēgas vārdiem un saņem paziņojumus, kad ir pieejams jauns saturs!
Saistītie raksti
Investīciju pasaulē bieži dzirdētais teiciens — “neliec visas olas vienā grozā” — trāpīgi raksturo vienu no ieguldīšanas pamatprincipiem: nepieciešamību diversificēt ieguldījumus. Tā nav tikai teorija — diversifikācija gadu gaitā ir pierādījusi sevi kā efektīvu rīcību praksē. Tā var palīdzēt pasargāt kapitālu finanšu tirgu svārstību laikā un vienlaikus piedāvā iespēju optimizēt peļņu ilgtermiņā. Viens no nesenākajiem piemēriem tam ir pēdējo mēnešu tirgus svārstības — kamēr ASV uzņēmumu akciju vērtība kritās, citos reģionos tika novērots kāpums.